Lekcja otwarta – upowszechnianie rezultatów projektu

27 maja br. w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie odbyła się lekcja otwarta z udziałem uczniów klasy 5C, w której uczestniczyła Pani Dyrektor Aleksandra Lewandowska wraz z chętnymi nauczycielami. W ramach zajęć języka polskiego dzieci mogły spróbować swoich sił w nowatorskich zadaniach, polegających na krytycznej analizie i interpretacji różnorodnych dzieł kultury – filmu krótkometrażowego pt. „Black Hole”, obrazu pt. „Bullying” Matta Mahurina oraz wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny pt. „Przed pomnikiem wielkiego człowieka”. Za pomocą nowych technologii i sposobów rozmowy o dziełach sztuki podjęliśmy temat winy i kary oraz różnorodnych postaw zajmowanych przez bohaterów omawianych prac.

Ta lekcja mogła się odbyć dzięki metodom przedstawionym podczas kursu „Creativity in the Classroom” w Cambridge w sierpniu ubiegłego roku. Od początku roku szkolnego znajdują one zastosowanie na lekcjach języka polskiego i spotkaniach szkolnego koła filmowego z udziałem uczniów klas piątych.

Jakub Neumann